Projekt MEMO

MEMO to projekt, którego celem było stworzenie multimedialnego, czyli wykorzystującego różne techniki audio-wizualne, urządzenia dedykowanego seniorom (65+). Pomimo zakończonego prjketu z wypracowanych rozwiązań – bezpłatnej aplikacji  MEMO-dzień, MEMO-trening, MEMO-pamiątki https://www.projektmemo.pl/#pobierz-aplikacje korzystać mogą wszyscy zainteresowami, ponieważ pomaga osobom starszym oswoić się z nowymi technologiami (i przez to pośrednio zapobiegać wykluczeniu cyfrowemu i kulturalnemu), ale także, co bardzo ważne – stymulować  pamięć.

Pamięci jako takiej nie da się naprawić, ale można robić wiele, by jak najdłużej utrzymywać ją w dobrej kondycji i to właśnie było jednym z głównych zadań naszego urządzenia. Wspiera ono także nawiązywanie i utrzymywanie relacji międzypokoleniowych. Urządzenie zostało stworzone z udziałem projektantów i specjalistów od technologii, ale w cały proces, niemal na każdym jego etapie zaangażowani byli także sami seniorzy jako przyszli użytkownicy.
 
Projekt realizowany był w partnerstwie: Fundacja Pracownia badań i Innowacji Społecznych STOCZNIA, Uniwersytet SWPS, Laboratorium EE, Miasto Gdynia
 
Dodatkowe informacje:
https://www.projektmemo.pl/
https://www.gdynia.pl/co-nowego,2774/memo-zeby-senior-wciaz-pamietal,503018

Rejestr zmian

Podmiot udostępniający: Urząd Miasta Gdyni
Odpowiedzialny za treść: Aleksandra Markowska
Wprowadził informację: Ewa Gozdalik
Data wytworzenia informacji: 21.02.2020
Data udostępnienia informacji: 21.02.2020