Skurat Adam

Nr telefonu: 601-628-541
E-mail: a.skurat@gdynia.pl
Dyżury: w 1. poniedziałek miesiąca w godz. 18.00 - 19.00 w siedzibie Rady Dzielnicy Karwiny oraz po wcześniejszym umówieniu telefonicznym lub emailowym
Komisje: Komisja Gospodarki Komunalnej (członek)
Komisja Sportu (członek)
Okręg wyborczy: Okręg nr 5 (Dąbrowa, Karwiny, Mały Kack, Wielki Kack)
Pozostałe funkcje:

Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku na kierunku wychowanie fizyczne o specjalności trener piłki nożnej II klasy.  Instruktor lekkiej atletyki, gimnastyki, windsurfingu, narciarstwa powszechnego, ratownik WOPR. Od 2003 Sędzia Piłkarski oraz Kierownik kursów sędziowskich w Pomorskim ZPN.

Pracował jako wychowawca i animator gier i zabaw w Domu Dziecka oraz w Placówce Resocjalizacyjnej w Gdyni. Nauczyciel wychowania fizycznego w Gimnazjum nr 10 w Gdyni oraz w Wyższej Szkole Zarządzania w Gdańsku. Autor i realizator własnego projektu i programu pracy z młodzieżą z problemami wychowawczymi w Gimnazjum nr 10 w Gdyni. Obecnie pracownik firmy zajmującej edukacją i promocją dotyczącą nowoczesnych terapii celowanych w dziedzinie hematologii.
Z pracą społeczną związany jest od szkoły średniej, gdzie był Przewodniczącym Rady Młodzieżowej internatu, następnie podczas studiów członek Samorządu Studentów oraz Senatu Uczelni. Był wolontariuszem w służbie Semper Fidelis podczas pielgrzymki do Polski Jana Pawła II.

W latach 2015-2019 Wiceprzewodniczący oraz 2019-2021 Przewodniczący Rady Dzielnicy Karwiny. Jako Radny Dzielnicy angażował się w pracę społeczną, tworząc autorskie projekty dotyczące festynów rodzinnych, kina plenerowego, wigilii dla najuboższych, biegów przedszkolaka, rajdów rowerowych. Jako Przewodniczący zaangażował się w ulepszanie infrastruktury w dzielnicy. Inicjował działania dotyczące zwiększenia bezpieczeństwa na drogach, bezpiecznych dojść do szkół, nowych dróg rowerowych, remontów chodników, budowy oświetlenia, zakupów ławek i koszy na śmieci. Jako priorytet postawił sobie dokończenie realizacji budowy nowy boisk piłkarskich przy Szkole ZSP nr 2 oraz przy ZSP nr 4 oraz remont amfiteatru na którym odbywają się wydarzenia kulturalne w dzielnicy.  Angażował się w inicjatywy i akcje charytatywne promujące sport, ochronę środowiska wśród dzieci i młodzieży. Wnioskodawca projektów do budżetu obywatelskiego.

Dnia 26.05.2021 został zaprzysiężony na radnego miasta Gdyni. W Radzie Miasta pracuje w komisjach Sportu i Gospodarki Komunalnej.

Miłośnik motocykli i dalekich podróży. Zainteresowania: dobra muzyka, narciarstwo, morsowanie oraz polityka.
Jest osobą, który nie lubi mieć wolnego czasu, dlatego wypełnia go pracą społeczną na rzecz innych i to sprawia jemu największą radość.

Adam Skurat podczas imprezy "Bieg Przedszkolaka"


Rejestr zmian

Podmiot udostępniający: Urząd Miasta Gdyni
Odpowiedzialny za treść: Magdalena Anuszek
Wprowadził informację: Dorota Nelke
Ostatnio zmodyfikował: Dorota Nelke
Data wytworzenia informacji: 26.05.2021
Data udostępnienia informacji: 04.10.2021
Ostatnia aktualizacja: 19.05.2022
Data aktualizacji Czynność Osoba
19.05.2022 09:34 Aktualizacja treści Dorota Nelke
19.05.2022 09:13 Aktualizacja treści Dorota Nelke