Kłodziński Jarosław - Radny VII kadencji

Nr telefonu: 601 658 812
E-mail: klodzinski.jaroslaw@wp.pl
Dyżury:
Komisje: -
Okręg wyborczy: -
Pozostałe funkcje:


Dr Jarosław Kłodziński – Samorządowiec Pomorza 2016 medal wręczył Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk. Nominowany przez Dziennik Bałtycki na Osobowość Roku 2015 w Gdyni za działalność charytatywną. Od wielu lat jest dobrym duchem organizacji Wigilii i Śniadań Wielkanocnych dla samotnych u O.O. Franciszkanów. Dzięki jego zaangażowaniu w gdyńskich żłobkach, szkołach, przedszkolach, hospicjach dzieci i młodzież mają możliwość zjedzenia za darmo świeżych polskich owoców.

Bezpartyjny, 51 lat, wychował się na Oksywiu, obecnie mieszka na Obłużu. Absolwent Przedszkola nr 11 i Szkoły Podstawowej nr 33 na Oksywiu oraz ZSHG. Radny na Obłużu w latach 1999-2010. Radny Gdyni od 2010 roku. Żona Celina jest nauczycielką
w Szkole Podstawowej nr 6. Mają troje dzieci: Rafała, Martę i Katarzynę. Zawodowo pracuje jako kierownik administracyjny w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2
w Gdyni Obłuże. Członek Zrzeszenia Kaszubsko – Pomorskiego.

Doktor Nauk o Kulturze Fizycznej, Członek Senatu AWFiS w latach 2012-2014.. Adiunkt, publikuje artykuły w kraju i zagranicą. Podczas studiów doktoranckich członek władz Krajowej Reprezentacji Doktorantów w Warszawie. Laureat Gdyńskiego Dyktanda A.D. 2014. Autor pytań i członek Komitetu Naukowego Konkursu wiedzy o Gdyni 2016.

Badacz dziejów Gdyni i pasjonat obiektów militarnych po których społecznie oprowadza gdyńskich uczniów. Pomysłodawca i współautor mapy „Fortyfikacje Gdyni  i okolic”, która była hitem lata 2015 i 2016. Wytyczył i oznakował Oksywską Ścieżkę Turystyczną (żółte tablice przy drodze) m.in. trakt pieszo – rowerowy wzdłuż ul. Zielonej ulubione miejsce aktywności fizycznej mieszkańców Oksywia, Pogórza, Obłuża i Babich Dołów. Zorganizował Festiwal Piłki Nożnej „Gramy dla Dzieci z Hospicjum”. Organizator Olimpiady Przedszkolaka pod patronatem Prezydenta Gdyni w roku 2015 i 2016.

W zawodach udział brały dzieci z Przedszkoli nr 11, 18, 35, 42, 47, 48, MDK i PPNT. Dyrekcje otrzymały puchary i sprzęt sportowy a Przedszkolaki złote medale olimpijskie.

Instruktor Nordic Walking i Samoobrony. Judoka „FLOTY” z czarnym pasem, medalista Mistrzostw Polski Juniorów. Jako Radny aktywnie wspiera działalność Stowarzyszenia „Inicjatywa ARKA” oraz WKS „Flota”. Pomysłodawca i organizator pieszych rajdów promujących Kaszuby i Jubileusz Gdyni (Rajd Zimowy, Rajd Kaszubski, Spacer po Kępie Oksywskiej z OPEC, Rajd śladami Obrońców Kępy Oksywskiej). Organizator ekstremalnej Morskiej Drogi Krzyżowej wiodącej po oksywskiej plaży od kościoła pw. Św. Michała Archanioła, przez parafię na Babich Dołach do kościoła pw. Ducha Świętego przy ul. Zielonej.

Inicjator remontów gdyńskich ulic płytami YOMB (ks. Muchowskiego, Rybaków, Złota, Kępa Oksywska, Brukarska, Miedziana, Andaluzyjska, Petyhorska, Pancerna, Rycerska). Zadbał o odtworzenie chodnika łączącego ulice Jantarową z płk. Dąbka. Dzięki temu można „suchą stopą” dojść do kościoła pw św. Andrzeja Boboli. Zorganizował płyty chodnikowe i krawężniki. Zapłacił za pracę spychacza, zaprosił sąsiadów do pomocy.
Na prośbę mieszkańców uratował przed likwidacją sklepik osiedlowy na końcu ul. Złotej.

Wybitny gastronom i kuchmistrz, który na początku XX wieku ustanowił Rekord Europy w smażeniu jajecznicy. W dniu 1 maja 2004 roku razem z Klubem Szefów Kuchni ugotował EuroMegaBigos, jedyne 1.5 tony, którym następnie poczęstował zgromadzonych Gdynian. Na Zjazd Kaszubów w Gdyni specjalnie dla nich przygotował 1000 litrów pysznej grochówki. Z Maciejem Kuroniem i Robertem Makłowiczem wspólnie przyrządzili na Placu Grunwaldzkim 5 metrów sześciennych Zpy rybnej. Zaałożyciel pierwszej w Polsce Firmy Cateringowej Party-Service. Prezentował potrawy Kuchni Polskiej podczas imprez promocyjnych Europalia 2002 w Brukseli, Gandawie i Luksemburgu. Jego firma organizowała bankiety m.in. w Sztokholmie, Kopenhadze i Liege. Wykonywał zlecenia polskich placówek dyplomatycznych, przygotowywał potrawy dla Prezydentów RP m.in. dla Aleksandra Kwaśniewskiego i Lecha Kaczyńskiego. W roku 2016 ustanowił nowy Rekord Polski w gotowaniu zupy truskawkowej.

Ma czas dla mieszkańców, szczególnie z dzielnicy: Obłuże, Pogórze, Oksywie i Babie Doły.

Strona www: www.klodzinski.info.pl


Rejestr zmian

Podmiot udostępniający: Urząd Miasta Gdyni
Odpowiedzialny za treść: Magdalena Anuszek
Wprowadził informację: Michał Kowalski
Ostatnio zmodyfikował: Dorota Nelke
Data wytworzenia informacji: 02.12.2014
Data udostępnienia informacji: 14.03.2017
Ostatnia aktualizacja: 03.03.2020
Data aktualizacji Czynność Osoba
03.03.2020 11:38 Zmiana tytułu Dorota Nelke
13.09.2017 12:38 Korekta Michał Kowalski
14.03.2017 12:19 Korekta Michał Kowalski
14.03.2017 12:16 Korekta Michał Kowalski
14.03.2017 12:16 Dodanie informacji Michał Kowalski