Zmiany w funkcjonowaniu Urzędu Miasta Gdyni

Mając na celu powstrzymanie rozprzestrzeniania się patogenu i ograniczanie ryzyka zakażenia koronawirusem prezydent Gdyni podjął decyzje dotyczące reorganizacji pracy Urzędu Miasta Gdyni na czas epidemii.

Co do zasady urząd od dnia 13 marca będzie nieczynny dla interesantów, natomiast nie przerywa pracy. Kontakt z urzędnikami jest możliwy przede wszystkim elektronicznie lub telefonicznie. Działa poczta elektroniczna oraz będzie odbierana poczta tradycyjna. Zachęcamy do załatwiania spraw przez profil zaufany. Osoby, które go nie mają, mogą go potwierdzić za pośrednictwem bankowości elektronicznej, bez konieczności wizyty w urzędzie. Ta metoda pozwala wszcząć każdą sprawę, a także składać pisma i większość wniosków wraz z załącznikami. Skargi i interwencje można zgłaszać także mailem.

Interesanci będą przyjmowani tylko w wybranych wypadkach, po wcześniejszym umówieniu daty i godziny w wyznaczonych miejscach, w budynkach przy al. Marszałka Piłsudskiego 52/54 oraz przy ul. 10 Lutego 24.

Nieczynna będzie Sala Obsługi Mieszkańców oraz Sala Obsługi Gdyńskiego Centrum Wspierania Przedsiębiorczości i Kancelaria. Do budynków UM wpuszczani będą jedynie pracownicy, po okazaniu identyfikatorów. Wszystkim pracownikom, dla których było to możliwe, przełożeni polecili pracę zdalną. Straż Miejska umożliwi wejście osobom udającym się do Urzędu Stanu Cywilnego, wyłącznie w sprawach związanych z aktami zgonu i rejestracją urodzeń. 

Placówka PKO BP w budynku UM przy Al. Marszałka Piłsudskiego będzie nieczynna. Płatności z tytułu zobowiązań podatkowych można dokonywać bez prowizji w każdej innej placówce banku PKO BP.

Rejestracja osób bezrobotnych w Powiatowym Urzędzie Pracy Gdynia odbywać się będzie elektronicznie za pomocą portalu praca.gov.pl. Jeśli osoba, nie ma możliwości zarejestrować się przez internet, może to zrobić osobiście, po wcześniejszym telefonicznym umówieniu się  pod nr tel. (58) 621-11-50 wew. 301. Do odwołania nie będzie działał system kolejkowy.

W Zarządzie Budynków i Lokali Komunalnych klienci będą mieli dostęp tylko do jednego pomieszczenia obsługi klienta. Zachęcamy, aby nikt go nie odwiedzał bez wyraźnej konieczności. Instytucje sportu i kultury (w tym Centrum Experyment), InfoBox, Miejska Informacja Turystyczna, Centrum Aktywności Rodziny oraz Centrum Konferencyjne PPNT pozostają nieczynne do odwołania. 

Wszelkich informacji można zasięgać pod numerem gdyńskiej infolinii Gdyńskie Centrum Kontaktu(58) 626-26-26  w godzinach od 8.00 do 18.00 lub pod adresem kontakt@gdynia.pl.

Rejestr zmian

Podmiot udostępniający: Urząd Miasta Gdyni
Odpowiedzialny za treść: Rafał Klajnert
Wprowadził informację: Michał Kowalski
Ostatnio zmodyfikował: Michał Kowalski
Data wytworzenia informacji: 13.03.2020
Data udostępnienia informacji: 13.03.2020
Ostatnia aktualizacja: 13.03.2020
Data aktualizacji Czynność Osoba
13.03.2020 08:06 Korekta Michał Kowalski