Od 5 lipca ułatwienia w odbiorze urzędowych dokumentów

Od 5 lipca w Urzędzie Miasta Gdyni będzie możliwość załatwienia różnych spraw bez wcześniejszego umawiania wizyty. Ułatwienia dotyczą odbioru dokumentów oraz zaświadczeń z ewidencji ludności. Od najbliższego poniedziałku w holu głównym magistratu będzie też działać punkt informacyjny Gdyńskiego Centrum Kontaktu z dostępną dla wszystkich poczekalnią. Urzędowe sprawy wciąż można załatwić korzystając z paczkomatu lub całodobowej wrzutni.

Bez wcześniejszej rezerwacji będzie można załatwić następujące sprawy:
1) odebrać dowód osobisty
2) otrzymać zaświadczenie w sprawach dowodów osobistych
3) udostępnienie danych w sprawach dowodów osobistych
4) odebrać dowód rejestracyjny
5) odebrać prawo jazdy
6) otrzymać zaświadczenie z ewidencji ludności 
7) złożyć wniosek o wydanie odpisu aktu stanu cywilnego (od 7 lipca)

W powyższych sprawach wystarczy przyjść do urzędu, pobrać bilet z dyspensera oraz poczekać na wywołanie swojego numeru.

Uwaga: w przypadku formalności związanych ze zgłoszeniami meldunkowymi (zameldowanie, wymeldowanie) nadal obowiązuje rejestracja wizyt. Bez wcześniejszego umawiania będzie można odebrać tylko zaświadczenia z ewidencji ludności.

W sprawach dotyczących architektury, Wydział Architektoniczno-Budowlany przyjmuje interesantów w punkcie konsultacyjnym w holu głównym urzędu po uprzednim umówieniu się za pomocą maila: warchitektury@gdynia.pl lub telefonicznie 58 668 84 00. W przypadku nie zaplanowanych wizyt należy udać się do Punktu Informacyjnego w budynku urzędu i poprosić o kontakt telefoniczny z sekretariatem Wydziału Architektoniczno-Budowlanego.

W przypadku wszystkich pozostałych spraw wciąż obowiązuje rezerwacja wizyt. Można to zrobić online lub dzwoniąc pod numer telefonu 58 626 26 26.

Punkt informacyjny Gdyńskiego Centrum Kontaktu z dostępną dla wszystkich poczekalnią zostanie uruchomiony w holu głównym gdyńskiego magistratu. Mieszkańcy będą tam mogli dowiedzieć się, jak najszybciej załatwić daną sprawę. A w poczekalni zaczekać do umówionej godziny wizyty. Pracownicy Gdyńskiego Centrum Kontaktu pomogą też wszystkim zainteresowanym w rejestracji wizyty.

Od 5 lipca dokumenty potrzebne do załatwienia różnego rodzaju spraw będzie można składać w biurze podawczym Kancelarii Ogólnej Urzędu Miasta Gdyni – zarówno w budynku przy al. Marszałka Piłsudskiego, jak i przy ul. 10 Lutego w godzinach 8:00–16:00.

Wciąż można też korzystać z urzędowego paczkomatu oraz wrzutni na dokumenty, do czego zachęcamy. To rozwiązanie dostępne jest przez 24 godziny i 7 dni w tygodniu. Dzięki temu mieszkańcy mogą pozostawić korespondencję adresowaną do urzędu w bezpiecznym miejscu od strony ul. Bema i o dogodnej porze. Wrzutnia działa także przy wejściu głównym do budynku magistratu przy ul. 10 Lutego.
Aby skorzystać z wrzutni, dokumenty razem z załącznikami należy złożyć np. kopercie lub trwale złączyć. Przesyłki przekraczające rozmiar wrzutni trzeba przekazać strażnikowi przy wejściu w godzinach pracy urzędu lub wysłać pocztą. Potwierdzenie wpływu dokumentów na prośbę mieszkańca może zostać wysłane na wskazany adres e-mail.

Rejestr zmian

Podmiot udostępniający: Urząd Miasta Gdyni
Odpowiedzialny za treść: Piotr Wiśniewski
Wprowadził informację: Michał Kowalski
Ostatnio zmodyfikował: Michał Kowalski
Data wytworzenia informacji: 30.06.2021
Data udostępnienia informacji: 30.06.2021
Ostatnia aktualizacja: 06.07.2021
Data aktualizacji Czynność Osoba
06.07.2021 13:52 Korekta Michał Kowalski
06.07.2021 13:49 Aktualizacja treści Michał Kowalski
01.07.2021 15:58 Korekta Michał Kowalski
01.07.2021 15:57 Aktualizacja treści Michał Kowalski
01.07.2021 15:36 Aktualizacja treści Michał Kowalski