Spotkanie przedstawicieli Gdyńskiej Koalicji na rzecz Gminnych Programów Przeciwdziałania Uzależnieniom

Przedstawiciele Gdyńskiej Koalicji na rzecz Gminnych Programów Przeciwdziałania Uzależnieniom spotkali się 14 marca 2019 roku w
Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym, by przedstawić swoje możliwości i dzięki temu skuteczniej nieść pomoc gdynianom z różnego rodzaju problemami, jak kryzysy psychiczne i uzależnienia. 

Zaprezentowane zostały nowe rozwiązania, które można wykorzystać w niesieniu pomocy mieszkańcom Gdyni – w Urzędzie Miasta Gdyni powstał
Wydział ds. Rodziny oraz Gdyńskie Centrum Kontaktu, które koordynuje aplikację mobilną gdynia.pl, za pomocą której można m.in. zgłaszać nagłe sytuacje wymagające interwencji służb miejskich.

Wszystkich mieszkańców Gdyni, którzy potrzebują pomocy w kryzysie psychicznym, mają problem z uzależnieniem swoim lub bliskich albo chcą zaangażować się w pomoc w tym zakresie, zachęcamy do korzystania ze strony gdyniawspiera.pl.

W ramach współpracy instytucji tworzących koalicję powstała broszura „Informator-niezbędnik” prezentująca podstawowe informacje w zakresie ich działania wraz z ofertą pomocową dla mieszkańców. Zainteresowani mogą przeczytać broszurę tutaj lub pobrać załącznik do artykułu.

Aktualnie Koalicja pracuje nad ewaluacją GPPiRPA. Wnioski z ewaluacji zostaną zaprezentowane na kolejnym spotkaniu koalicji w maju br.

Rejestr zmian

Podmiot udostępniający: Urząd Miasta Gdyni
Odpowiedzialny za treść: Katarzyna Stec
Wprowadził informację: Aleksandra Król
Data wytworzenia informacji: 18.03.2019
Data udostępnienia informacji: 18.03.2019