Gdyński Komitet Rewitalizacji 2021-2024
Prezydent Miasta Gdyni, na podstawie art. 7 ust. 4 ustawy z dnia 9 października 2015 r. o rewitalizacji (t.j. Dz. U. z 2020 r. poz. 802 ze zm.) w związku z Uchwałą Nr XXXIII/830/17 Rady Miasta Gdyni z dnia 28 czerwca 2017 r. W sprawie przyjęcia zasad wyznaczania składu oraz zasad działania Komitetu Rewitalizacji, po przeprowadzeniu naboru oraz naboru uzupełniającego na członków komitetu oraz wskazaniu reprezentantów przez właściwe podmioty wskazane w wyżej wymienionej Uchwale Rady Miasta Gdyni, Zarządzeniem nr 3245/21/VIII/R z dnia 26 stycznia 2021 r. powołał na trzyletnią kadencję Gdyński Komitet Rewitalizacji.
Zgodnie z Uchwałą nr XXXIII/830/17 Rady Miasta Gdyni Komitet liczy nie więcej niż 26 członków, w tym:
- 6 mieszkańców obszaru rewitalizacji – po jednym mieszkańcu z każdego podobszaru rewitalizacji;
- 3 przedstawicieli właścicieli, użytkowników wieczystych nieruchomości położonych na obszarze rewitalizacji, podmiotów zarządzających nieruchomościami znajdującymi się na obszarze rewitalizacji, w tym spółdzielni mieszkaniowych, wspólnot mieszkaniowych i towarzystw budownictwa społecznego;
- 4 przedstawicieli organizacji pozarządowych, podmiotów o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie oraz grup nieformalnych, których działalność statutowa dotyczy w szczególności jednej z następujących sfer: kultura, edukacja, zagospodarowanie przestrzeni, pomoc i wsparcie społeczne;
- 5 przedstawicieli rad dzielnic – po jednym radnym z każdej dzielnicy, w granicach której wyznaczony został podobszar rewitalizacji Miasta Gdyni;
- 3 przedstawicieli Rady Miasta – po jednym radnym z każdego okręgu wyborczego, w granicach którego znajdują się podobszary rewitalizacji;
- do 5 przedstawicieli Prezydenta Miasta Gdyni.
Skład Komitetu Rewitalizacji na jego drugą kadencję liczy 22 członków:
- Pan Arkadiusz Głodowski – mieszkaniec podobszaru rewitalizacji (część dzielnicy Chylonia, rejon tzw. Meksyku),
- Pan Krzysztof Mudza – mieszkaniec podobszaru rewitalizacji (część dzielnicy Oksywie, rejon dawnej wsi Oksywie oraz ulic Arendta Dickmana i inż. Jana Śmidowicza),
- Pani Stanisława Kozłowska – radna dzielnicy Babie Doły w nieobsadzone miejsce mieszkańca podobszaru rewitalizacji (część dzielnicy Babie Doły, rejon ulicy Rybaków),
- Pani Marzena Kwiatkowska - radna dzielnicy Witomino w nieobsadzone miejsce mieszkańca podobszaru rewitalizacji (zachodnia część dawnej dzielnicy Witomino-Radiostacja),
- Pan Mateusz Bieszke - radny dzielnicy Chylonia w nieobsadzone miejsce mieszkańca podobszaru rewitalizacji (część dzielnicy Chylonia, rejon ulic Zamenhofa i Opata Hackiego),
- Pan Robert Nieżorawski - radny dzielnicy Leszczynki w nieobsadzone miejsce mieszkańca podobszaru rewitalizacji (część dzielnicy Leszczynki, rejon Wzgórza Orlicz-Dreszera),
- Pan Tomasz Sobczyk – przedstawiciel właścicieli, użytkowników wieczystych i podmiotów zarządzających nieruchomościami znajdującymi się na obszarze rewitalizacji,
- Pan Marek Radyko – przedstawiciel organizacji pozarządowych, podmiotów, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie oraz grup nieformalnych,
- Pan Piotr Lewko – przedstawiciel organizacji pozarządowych, podmiotów, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie oraz grup nieformalnych,
- Pan Łukasz Wyszyński – przedstawiciel organizacji pozarządowych, podmiotów, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie oraz grup nieformalnych,
- Pan Michał Hermanowski – radny dzielnicy Babie Doły,
- Pan Kordian Kulaszewicz – radny dzielnicy Chylonia,
- Pani Ewa Zawadzka – radna dzielnicy Leszczynki,
- Pan Czesław Zaorski– radny dzielnicy Oksywie,
- Pan Artur Plata – radny dzielnicy Witomino,
- Pani Elżbieta Sierżęga – radna rady miasta (okręg nr 1),
- Pan Marcin Wołek – radny rady miasta (okręg nr 2),
- Pani Danuta Styk – radna rady miasta (okręg nr 3),
- Pani Agata Buczkowska – przedstawicielka Prezydenta Miasta Gdyni (kierowniczka Działu Administrowania Nieruchomościami, Zarządu Budynków i Lokali Komunalnych),
- Pan Jarosław Józefczyk – przedstawiciel Prezydenta Miasta Gdyni (zastępca dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej),
- Pani Kamila Siedlecka – przedstawicielka Prezydenta Miasta Gdyni (Zastępca Dyrektora w Zarządzie Dróg i Zieleni w Gdyni),
- Pan Michał Guć – przedstawiciel Prezydenta Miasta Gdyni (wiceprezydent Miasta Gdyni).
Rejestr zmian
Podmiot udostępniający: | Urząd Miasta Gdyni |
Odpowiedzialny za treść: | Aleksandra Markowska |
Wprowadził informację: | Ksenia Pisera |
Ostatnio zmodyfikował: | Danuta Sobieniecka |
Data wytworzenia informacji: | 01.02.2021 |
Data udostępnienia informacji: | 01.02.2021 |
Ostatnia aktualizacja: | 31.08.2023 |
Data aktualizacji | Czynność | Osoba |
---|---|---|
31.08.2023 12:29 | Korekta | Danuta Sobieniecka |
31.08.2023 09:57 | Korekta | Danuta Sobieniecka |
31.08.2023 09:53 | Aktualizacja treści | Danuta Sobieniecka |
31.08.2023 09:48 | Aktualizacja treści | Danuta Sobieniecka |
25.08.2023 08:58 | Aktualizacja treści | Danuta Sobieniecka |
25.08.2023 08:56 | Aktualizacja treści | Danuta Sobieniecka |
03.08.2023 15:54 | Dodanie informacji | Danuta Sobieniecka |
22.12.2022 10:48 | Aktualizacja treści | Danuta Sobieniecka |
12.02.2021 15:54 | Inne | Ksenia Pisera |
12.02.2021 15:54 | Inne | Ksenia Pisera |